Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polystyrole, flame-retardant |
| Material cable gland | Polyamide |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 60 °C |
| Protection class | IP68 (5 bar 30 min) |
| Glow wire test | 750 °C |
| Terminals/poles | 5-pole, 6,0 mm² |
| Ø cable diameter min | 10 mm |
| Ø cable diameter max | 18 mm |
| Key width SW1 | 32 mm |
| Key width SW2 | 33 mm |
| Product Color | RAL 7035 |
| Total length TL | 165 mm |
| Order no. RAL 7035 | 10061436 |
| Type | 788/6/SKV 21 LG |
| Packing unit | 10 |
| ETIM-Classification | EC001169 |
| EAN number | 4007685614368 |
| Tariff number | 85369010 |