Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polyamide, fibre reinforced |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Glow wire test | 650 °C |
| Thread type outer | M |
| Ø outer thread | 32 |
| Lead outer | 1,5 |
| Length screw-in thread L | 12 mm |
| Thread type inner | PG |
| Ø inner thread | 29 |
| Length internal thread | 15,5 mm |
| Total length TL | 30 mm |
| Key width SW | 42 mm |
| Collar diameter (E) | 46 mm |
| Form | A |
| Product Color | RAL 7035 |
| Order no. RAL 7035 | 10063641 |
| Type | AMP 32/29 LG |
| Packing unit | 10 |
| EAN number | 4007685636414 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000938 |