Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10100374 |
| Type | 2720+PBL-G/AA230+EO-R/RR-1xZ14 |
| Voltage | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Current | 6 A |
| Protection class | IP56 |
| Material | Brass |
| Material cable gland | Brass |
| Using for cable gland |
|
| Type of cable gland | M 24 x 1,5 |
| Ø cable diameter min | 12 mm |
| Ø cable diameter max | 14,5 mm |
| Type of cable | armoured |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Type of switch | Multiple push buttons |
| Weight | 1,78 kg |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85363010 |
| Equipment: - Push button with light, green, 2 closing contacts, LED lamp, - EMERGENCY-OFF push button red, 2 breaking contacts Remarks: - Push button acc. to IEC/EN 60947 - Uimp max. = 6KV - Max. 3 contacts per push button (AR, AA, RR or 1 LED indicator lamp) |
|