Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material Conduit fitting | polyamide UL94-V0 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Product Color | RAL 7031 |
| NW | 48 |
| Width B | 20 mm |
| Height H | 74 mm |
| Borehole M | M6 |
| Total length TL | 68 mm |
| Type | BCC-48-BG |
| Order no. RAL 7031 | 10106938 |
| Packing unit | 5 |
| EAN number | 4007686034646 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000368 |