Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Thermoplastic elastomer, TPE UL94-V0 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 90 °C |
| Protection class | IP66 |
| Ø cable diameter min | 4 mm |
| Ø cable diameter max | 5 mm |
| Product Color | RAL 7035 |
| BxL | 20,7 x 20,7 mm |
| Type | CDKG 2x4-5 V0 LG |
| Order no. RAL 7035 | 10108268 |
| Packing unit | 10 |
| EAN number | 4007686060102 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000441 |