Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | CLIENT4SHIP/i7/240GB/SSD/4D |
| WISKA-Order no. | 10109561 |
| Casing | Slim-Line |
| Material | Steel |
| Surface | Powder coated |
| Colour | Black |
| Operational areas | Indoor |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | 10 °C |
| Temp. range max | 40 °C |
| Software | WISKA client |
| Processor | Intel i7 |
| HDD (Video) type | DDR4/8GB |
| SSD/HDD (OS) type | SSD/240GB |
| HDD (Video) type | none |
| Ethernet | 1 x GB-LAN/RJ45 |
| Port | 4x USB 3.0 |
| Monitor Interface | 4x mini DP |
| Monitor max. | 4 ST |
| Bluetooth | No |
| Voltage | 100 V - 240 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Wattage | 300 W |
| Vibration (0-100Hz) | 0,7 g |
| Weight | 6,5 kg |
| Tariff number | 84715000 |
| Remarks: WISKA VIEW Workstation CLIENT4SHIP with standard configuration, incl. Operating system WINx, 240 GB SSD, Intel i7 processor and graphics card with 4x mini-DP outputs for Max. 4 monitors Including CCTV client software and setup for the ordered system. USB standard keyboard (US layout) and USB mouse 1x Patchable Cat6/2m 2x RJ45 connectors Anti-vibration kit AVK-02 not included |
|