Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polypropylene |
| Material cable gland | Polyamide |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 85 °C |
| Protection class | IP68 (5 bar 30 min) |
| Glow wire test | 750 °C |
| Terminals/poles | 3 x 4 mm² |
| Ø cable diameter min | 9 mm |
| Ø cable diameter max | 17 mm |
| Key width SW1 | 27 mm |
| Key width SW2 | 29 mm |
| Product Color | RAL 7035 |
| Total length TL | 134 mm |
| Order no. RAL 7035 | 10112269 |
| Type | 788/ESKV 25 / 221-2411 LG |
| Packing unit | 15 |
| ETIM-Classification | EC001169 |
| EAN number | 4007686294705 |
| Tariff number | 85369010 |