Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10112593 |
| Type | COMBI 304 LED Light AC LG |
| Material | Plastic |
| Globe colour | Opal |
| Power^ | 2,5 W |
| Voltage | 230 V |
| Protection class | IP66 |
| Type of Voltage | AC / DC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Operational areas | Outdoor, Indoor |
| Temp. range min | -20 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Colour temperature | 2700 K |
| Luminous flux | 200 lm |
| Colour rendering index | RA>90 |
| Type of cable gland | M 20 x 1,5 |
| Average lamp durability | 30000 h |
| Rated Lifetime | L90/B10 @Ta +45 °C |
| Mounting | Wall, Surface mounting |
| Colour | Grey |
| External dimensions LxWxH | Ø 87 x 67 mm |
| Weight | 0,16 kg |
| Remarks: - incl. 1 Ventgland ESVG 20 BK for cable Ø 6-13mm enclosed loose |
|