Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SWITCH/TP/16P/GBit/16PoE+/2SFP/OUT |
| WISKA-Order no. | 10112617 |
| Material | Stainless steel |
| Colour | RAL 9016 |
| Operational areas | Indoor |
| for camera | IP |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 50 °C |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Software | Unmanaged |
| L2/L3 Service | no Setup |
| PoE ports | 0 |
| PoE+ ports | 16 |
| RJ45 ports | 16 |
| SFP ports | 2 |
| FOC ports | 0 |
| Advice | Boxed |
| Voltage | 100 V - 240 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Wattage | 440 W |
| Weight | 7,5 kg |
| Tariff number | 85176200 |
| Remarks: Unmanaged Ethernet Switch PoE standard: IEEE 802.3at, Ports: 16 x RJ45 GBit POE+, 2x FO incl. Splice box Total POE power: 250W Integrated power supply and fan Assembly: outdoor Color: RAL 9016 Working temperature: -25C°- +50°C Input voltage: 100-230VAC Total power supply: 390W Housing type IBS554012 Stainless steel, IP66/67 Dimensions: 550 x 400 x 120mm KLE: 17x EMSKV M20, 1x EMSKV 20-25 |
|