Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50045511 |
| Type | Small Enclosure 3103 - SE |
| Protection class | IP67 |
| Material | Cast aluminium |
| External dimensions LxWxH | 75x138x47 mm |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Terminals/poles | None |
| Operational areas | Indoor work space, Engine room |
| Colour | RAL 7032 |
| Weight | 0,3 kg |
| Equipment | Empty and undrilled |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85366990 |