Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50102941 |
| Type | 32A 4P 3H 380-440V rotary field control |
| Material | Plastic |
| Current | 32 A |
| Voltage max. (V) | 440 V |
| Protection class | IP44 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| plug insert | 4-pole |
| Clock face position | 3h |
| Weight | 1,07 kg |
| Variations | alt. setup / variations, on request |
| Remarks: - transparent housing - with two lights to check the direction of rotation field - green if the rotating field is correct - red if the rotating field is incorrect - both lamps light up one phase is missing |
|