Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10021342 |
| Type | SW300 -1000-X(230)-P14-R01-I01 |
| P/T-Type | FL20/230VAC |
| Horizontal °/s | 5 °/sec |
| Vertical °/s | 2,4 °/sec |
| Rotation horizontal | 330 ° |
| Rotation vertical | +50 ° / -70 ° |
| Material | Stainless steel |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Wattage | 1000 W |
| Voltage max. (V) | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Outdoor |
| Reflector | Glass |
| Focusing | manuel |
| Lightsource | Halogen lamp |
| Lightsource incl. | No |
| Light performance | immediately |
| Range (1 lux) | 1000 m |
| Light intensity mio/cd | 1 |
| Divergence | 8,5°I/10 |
| Lampholder | GX 9,5 |
| Number of lampholder | 1 ST |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Control unit | RCU-A |
| Type of cable gland | ESKVS 20 |
| Material cable gland | Polyamide |
| Type of cable | non-armoured |
| Power cable | H07RN-F 3x1,5mm² |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| Globe colour | Clear |
| Mounting | Upside |
| Weight | 24,3 kg |
| Tariff number | 94054910 |
| Remarks: SW300: Searchlight for halogen lamp 230V, IP56, glass parabolic mirror 300mm 1000W Voltage: 230V P14: Pan and Tilt unit FL20, 230V R01: Remote control unit, surface, RCU-A, 220V I01: manuel, stepless focusing Equipment: - Toughened front glass - Rubber sealing - Quick fastening devices - Connection cable 3m - Anti dazzle screen |
|