Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass nickel-plated |
| Temp. range min | -200 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| Thread type outer | M |
| Ø outer thread | 25 |
| Lead outer | 1,5 |
| Length screw-in thread L | 10 mm |
| Thread type inner | NPT |
| Ø inner thread | 3/4" |
| Length internal thread | 15,5 mm |
| Key width SW | 32 mm |
| Collar diameter (E) | 35 mm |
| Total length TL | 25 mm |
| Surface | Nickel-plated |
| Order no. nickel-plated | 10062967 |
| Type | AMMN 25-3/4 |
| Packing unit | 10 |
| EAN number | 4007685629676 |
| Tariff number | 74198090 |
| ETIM-Classification | EC000938 |