Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polyamide |
| Hazard level EN acc. 45545 | R22=HL3 / R23=HL3 / R24=HL3 |
| Temp. range min | -60 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Colour | Red |
| Ø cable diameter max | 5 mm |
| Total length TL | 12 mm |
| WISKA-Order no. | 10064003 |
| Type | BS 5 |
| Packing unit | 50 |
| EAN number | 4007685640039 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000441 |