Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Protection class | IP66 |
| Thickness flat cable B min | 4,6 mm |
| Thickness flat cable B max | 5,6 mm |
| Flat cable width L min | 9,7 mm |
| Flat cable width L max | 10,2 mm |
| Quantity of cable | 1 |
| Using for cable gland | SPRINT 20 |
| Product Color | RAL 9005 |
| Order no. RAL 9005 | 10064322 |
| Type | FFD 20/01/056-102 |
| Packing unit | 25 |
| EAN number | 4007685643221 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000441 |