Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | FPM (Viton) |
| Temp. range min | -15 °C |
| Temp. range max | 200 °C |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 32 |
| Diameter | 29 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Product Color | RAL 9005 |
| Order no. RAL 9005 | 10064709 |
| Type | ORD-V 32 |
| Packing unit | 100 |
| EAN number | 4007685647090 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC001181 |