Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass nickel-plated |
| Surface | Nickel-plated |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 120 °C |
| Protection class | IP66 / IP68 (5 bar 30 min) |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 63 |
| Lead | 1,5 |
| Length screw-in thread L | 10 mm |
| Key width SW | 67 mm |
| Collar diameter (E) | 77 mm |
| Total length TL | 16 mm |
| Order no. chrome-plated | 10102195 |
| Type | EMVSS-ORD 63 |
| Packing unit | 1 |
| EAN number | 4007685045674 |
| Tariff number | 74198090 |
| Remarks: - stop end, hexagonal with mounted O-ring ORD |
|