Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Protection class | IP66 |
| Ø cable diameter min | 7 mm |
| Ø cable diameter max | 9 mm |
| Quantity of cable | 1 |
| Using for cable gland | SPRINT 25 |
| Product Color | RAL 9005 |
| Order no. RAL 9005 | 10103108 |
| Type | GFD 25/01/090 |
| Packing unit | 25 |
| EAN number | 4007685079792 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000441 |