Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polystyrene |
| Temp. range min | -20 °C |
| Temp. range max | 60 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C - 60 °C |
| Protection class | IP20 |
| Voltage | 400 V |
| Ø cable diameter min | 5 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| External dimensions LxWxH | 108 x 98 x 57 mm |
| Using for cable gland |
|
| Product Color | RAL 7035 |
| WISKA-Order no. | 10105991 |
| Type | WHK 608A |
| Packing unit | 5 |
| EAN number | 4007686014624 |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: Inlc. 5x cover for potential equalisation and 3 x pipe fittings |
|