Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10106116 |
| Type | SX450 -2000+EI(220)-P04 |
| Material | Stainless steel |
| Wattage | 2000 W |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Voltage | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Outdoor |
| Reflector | Glass |
| Focusing | fixed focus |
| Lightsource | Xenon lamp |
| Lightsource incl. | Yes |
| Luminous flux | 80000 lm |
| Average lamp durability | 2400 h |
| Light performance | immediately |
| Range (1 lux) | 9600 m |
| Light intensity mio/cd | 92 |
| Divergence | 2,7°I/10 |
| Lampholder | GY 16 |
| Number of lampholder | 1 ST |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Power supply, electronic | PSUX-E: 2000W indoor |
| Type of cable gland | M 25 x 1,5 |
| Material cable gland | Brass |
| Type of cable | non-armoured |
| Ø cable diameter min | 8 mm |
| Ø cable diameter max | 10,5 mm |
| Globe colour | Clear |
| Mounting | Upside |
| Weight | 60 kg |
| Tariff number | 94054910 |
| Remarks: SX450: Searchlight with xenon short arc lamp, 2000W, IP56, glass parabolic mirror 450mm EI(220): Electronic power supply unit PSUX-E 50-60Hz operating voltage inside, IP 44 + FAN P04: Deck, aluminium Equipment: - Toughened front glass - Rubber sealing - Quick fastening devices - Ignition unit - Stand-by heater - Connection cable 3m - Anti dazzle screen |
|