Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | D/59225/IP/PTZ/IN/IR |
| WISKA-Order no. | 10108930 |
| Material | Aluminium |
| Surface | PBT |
| Colour | Pure white, similar RAL 9010 |
| Material Dome | polycarbonate |
| Operational areas | Indoor |
| Weight | 1,6 kg |
| Protection class | IP66 |
| Temp. range min | -10 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Humidity | 100 % |
| Resolution | HDTV 1080p (2MP) |
| Image Sensor | 1/2.8" Starvis CMOS |
| Video Standard | Digital |
| Video Streaming | H.264/MJPEG |
| Zoom | Yes |
| Zoom (opt. x digi.) | 25x optisch (4,8 - 120mm) |
| Frames per Second | 30 |
| Lighting Conditions | Low light |
| Min. illumination | 0 lx / F1.6 (IR on) |
| IR LED | Yes |
| IR Range | 150 m |
| Angle of View (horizontal) | 59.2° - 2.4° |
| Pan/Tilt | Remote operated |
| P/T-Type | included |
| Presets P/T | Yes |
| Rotation horizontal | 360 ° |
| Rotation vertical | 0 ° / +90 ° |
| Mounting | vertical, Upside down |
| Type of Voltage | POE+ (IEEE 802.at) |
| Wattage | 23 W |
| Junction box required | No |
| CCTV add-on | BLC, HLC, WDR |
| Tariff number | 85255000 |
| Remarks: IP Dome camera station, Indoor, IP66 Resolution: 2MP / 1080p / @50/60fps Zoom: 25x (optical) Incl. IR LED (detection range: ~150m) Low Light / Starlight technology Power: POE+ / 24VAC |
|