Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | galvanized steel |
| Sheathing material 1st coating | PU |
| Surface | corrugated |
| Product Color | RAL 5015 |
| Protection class | IP67 |
| Temp. range min | -55 °C |
| Temp. range max | 120 °C |
| Operational areas | EN 45545 - Railway |
| NW | 10 |
| External diameter ED | 13,5 mm |
| Ø inside | 10 mm |
| Bending radius R | 40 mm |
| Type | BMCG-PU-C-10-BL |
| WISKA-Order no. | 10109063 |
| Packing unit | 30 m |
| EAN number | 4007686080179 |
| Tariff number | 83071000 |
| ETIM-Classification | EC001179 |