Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | PA12 UL94-HB |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 120 °C |
| Operational areas | Robotics applications |
| Product Color | RAL 7031 |
| NW | 23 |
| External diameter ED | 28,5 mm |
| Ø inside | 22,9 mm |
| Profile width A | 3,4 mm |
| Width B | 2,3 mm |
| Bending radius R | 49 mm |
| Wall thickness S | 0,6 mm |
| Model | heavy |
| Type | BCIB-H-23-BG |
| Order no. RAL 7031 | 10109234 |
| Packing unit | 50 m |
| EAN number | 4007686084573 |
| Tariff number | 39173900 |
| ETIM-Classification | EC001175 |