Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | WISKAmid PA12 V1 RW |
| Temp. range min | -50 °C |
| Temp. range max | 120 °C |
| Operational areas | EN 45545 - Railway |
| Product Color | RAL 9005 |
| NW | 36 |
| External diameter ED | 42,3 mm |
| Ø inside | 36 mm |
| Profile width A | 4,2 mm |
| Width B | 2,8 mm |
| Bending radius R | 81 mm |
| Wall thickness S | 0,4 mm |
| Model | Standard profile |
| Type | BCI-S-36-BK |
| Order no. RAL 9005 | 10109954 |
| Packing unit | 25 m |
| EAN number | 4007686171747 |
| Tariff number | 39173900 |
| ETIM-Classification | EC001177 |