Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Hazard level EN acc. 45545 | R22=HL3 / R23=HL3 / R24=HL3 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Protection class | IP66 / IP68 |
| Ø cable diameter min | 10,5 mm |
| Ø cable diameter max | 12,5 mm |
| Quantity of cable | 3 |
| BxL | 35,6 x 18,3 mm |
| Using for cable gland | SPRINT 40 |
| Product Color | RAL 9010 |
| WISKA-Order no. | 10105938 |
| Type | MFD 40/03/125 RW |
| Packing unit | 25 |
| EAN number | 4007686212150 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000441 |
| Remarks: - IP68: Ø cable diameter min. = Ø cable diameter max. - 10%, but not bigger than 1 mm under the Ø cable diameter max. |
|