Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SWITCH/10P/GBit/8POE+/2SFP/IN |
| WISKA-Order no. | 10110619 |
| Material | Metal |
| Operational areas | Indoor |
| for camera | IP |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | 0 °C |
| Temp. range max | 60 °C |
| Protection class | IP20 |
| Software | Unmanaged |
| L2/L3 Service | - |
| PoE ports | 0 |
| PoE+ ports | 8 |
| RJ45 ports | 10 |
| SFP ports | 2 |
| FOC ports | 0 |
| Advice | Mounting kit |
| Voltage | 100 V - 240 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Wattage | 120 W |
| Weight | 1,8 kg |
| Tariff number | 85176200 |
| Remarks: Unmanaged Ethernet Switch PoE-Standard: IEEE 802.3at 8x RJ45 GBit POE+ RJ45 Ports: 10x SFP Ports: 2x PoE power budget: 120W Integrated power supply and fan Mounting: Indoor/Desktop/Rack Power: 100-240VAC |
|