Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polypropylene |
| Material sealing gasket | TPE |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C - 60 °C |
| Protection class | IP66 |
| Glow wire test | 750 °C |
| Voltage | 400 V |
| Rated cross section | 2,5 mm² |
| Fixing | 2 internal openings |
| Ø cable diameter min | 3 mm |
| Ø cable diameter max | 14 mm |
| External dimensions LxWxH | 76 x 76 x 51mm |
| Using for cable gland |
|
| Product Color | RAL 9005 |
| WISKA-Order no. | 10111015 |
| Type | COMBI MAR 108 BK |
| Packing unit | 10 |
| ETIM-Classification | EC002600 |
| EAN number | 4007686269710 |
| Tariff number | 39269097 |
| Remarks: Equipment: - 10 elastic self-sealing puncture-membranes for cable entry on the side and 2 in the bottom Fixing: By two internal openings outside of the sealing area |
|