Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polypropylene |
| Material sealing gasket | TPE |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C - 60 °C |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Glow wire test | 960 °C |
| Voltage | 400 V |
| Rated current / A (Terminal) | 32 A |
| Rated cross section | 4 mm² |
| Terminals/poles | 4-pole, 2,5 mm² |
| Fixing | 4 internal openings |
| Ø cable diameter min | 3 mm |
| Ø cable diameter max | 12 mm |
| External dimensions LxWxH | Ø 87 x 57 mm |
| Type of cable gland | M 20 x 1,5 |
| Product Color | RAL 9005 |
| WISKA-Order no. | 10111066 |
| Type | COMBI MARITIM 304/181/4xESKV 20 BK |
| Packing unit | 1 |
| ETIM-Classification | EC002600 |
| EAN number | 4007686270976 |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: IP66: using the membrane entry IP67: using the threaded entry together with ESKV cable gland Equipment: - 4x M20 threaded membrane entries - incl. 4 cable glands 6-13mm - terminals: 4-pole, 2,5mm² |
|