Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polypropylene |
| Protection class | IP20 |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 60 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C - 60 °C |
| Glow wire test | 750 °C |
| Voltage | 400 V |
| Rated cross section | 1,5 mm² |
| Fixing | 2 external mounting feet |
| External dimensions LxWxH | 100 x 51,5 x 34 mm |
| Product Color | RAL 9001 |
| Order no. RAL 9001 | 10112333 |
| Type | KonnektIT 204 WH / 5x221-413 |
| Packing unit | 10 |
| EAN number | 4007686295955 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC002600 |
| Equipment: captive cover 5x WAGO terminals 221-413 Fixing: External mounting feet, suitable for the use of special mounting components |
|