Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polypropylene |
| Material sealing gasket | TPE |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C - 60 °C |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Glow wire test | 960 °C |
| Voltage | 690 V |
| Rated cross section | 6 mm² |
| Fixing | 4 internal openings |
| Ø cable diameter min | 5,2 mm |
| Ø cable diameter max | 17 mm |
| External dimensions LxWxH | 110 x 110 x 66 mm |
| Type of cable gland | M 25 x 1,5 |
| Using for cable gland |
|
| Product Color | RAL 9005 |
| WISKA-Order no. | 10112958 |
| Type | COMBI MARITIM 607 BK |
| Packing unit | 3 |
| ETIM-Classification | EC002600 |
| EAN number | 4007686305777 |
| Tariff number | 39269097 |
| Remarks: - incl. 3x cable glands ESKV 25 BK for cable Ø 9-17mm enclosed loose |
|