Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10113097 |
| Type | 5010-PU-2x220W-230-AA-E01 |
| Material | Stainless steel |
| Wattage | 440 W |
| Power^ | 2 x 220 W |
| Voltage min. (V) | 198 V |
| Voltage max. (V) | 264 V |
| Type of Voltage | AC / DC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Operational areas | Outdoor |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Mounting | Wall |
| System Lifetime | 100000 h |
| Type of cable gland | M 25 x 1,5 |
| Material cable gland | Brass nickel-plated |
| Ø cable diameter min | 9 mm |
| Ø cable diameter max | 17 mm |
| External dimensions LxWxH | 440 x 160 x 90 mm |
| Colour | White |
| Surface | Powder coated |
| Weight | 5,6 kg |
| Tariff number | 85041080 |
| Remarks: D4i-certificated ballast unit The maximum cable length between the ballast unit and the floodlight must not exceed 50 metres. |
|