Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10113513 |
| Type | SD-2-135 |
| P/T-Type | integrated |
| Horizontal °/s | variable |
| Vertical °/s | variable |
| Rotation horizontal | 360° endless |
| Rotation vertical | 360° endless |
| Material | Aluminium, Stainless steel |
| Control unit | RCU-E-S |
| Wattage | 200 W |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Voltage | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP66, IP68 |
| Operational areas | Outdoor |
| Focusing | electric |
| Lightsource | LED Cluster |
| Lightsource incl. | Yes |
| Colour temperature | 5000 K |
| Luminous flux | 16000 lm |
| Rated Lifetime | L80/B10 @Ta +45 °C |
| System Lifetime | 20000 h |
| Light performance | immediately |
| Range (1 lux) | 1850 m |
| Light intensity mio/cd | 3,4 |
| Divergence | 3,0°l/10 |
| Colour rendering index | ≥ 70 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Power supply, electronic | PSUD |
| Mounting | Upside down, Upside |
| Weight | 50,5 kg |
| Tariff number | 94054210 |
| Remarks: LED Searchlight 2 LED cluster mounted on Pan and Tilt unit Searchlight: IP66/68 (0,2 bar 30 min) 2x100W searchlight function or 2x135W floodlight function Morsefunction Switchable as searchlight or floodlight Dimmable light intensity Incl. - Electronic power supply unit PSUD, 230VAC, IP66 - Remote control unit RCU-E-S, 24VDC, IP56 |
|