Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SP-1848 Switch interior |
| WISKA-Order no. | 22000362 |
| Current | 16 A |
| Voltage min. (V) | 250 V |
| Voltage max. (V) | 380 V |
| Type of Voltage | AC |
| Type of switch | Rotary change-over switch 2-p. |
| Weight | 0,17 kg |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: 250V AC/DC 400V AC with Off-position Suitable for: 2067 |
|