Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SP-MOBILE-PI/LED/DAE/25kA/20A/BC/NUTS |
| WISKA-Order no. | 22000741 |
| Breaking capacity | 25 kA |
| Socket insert | 3 - poles + PE |
| Material protective cap | Polyamide |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: Spare part package for VARITAIN PushIn 25kA/20A containing: 1 set SP-SM/LED25kA/PI/inkl. LED: contents: 1x Socket module with LED for switching status and pressure compensation element DAE 1x WISKA MCCB circuit breaker 25kA pre-wired 4x cap nuts M6 1 set SP-BC/FS-CEE/BFS/OTE/PI contents: 1 x Bayonet cap CEE 32A (non corrosive material) with non corrosive fastening belt |
|