Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50010735 |
| Type | 2074 coupling for telecommunication |
| Material | Brass |
| Voltage | 50 V |
| Type of Voltage | DC |
| Current | 10 A |
| Protection class | IP56 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Terminals/poles | 4-poles |
| Type of cable gland | M24x1,5 W 10 / 8-10,5mm |
| Ø cable diameter min | 8 mm |
| Ø cable diameter max | 10,5 mm |
| Weight | 0,3 kg |
| Tariff number | 85366990 |