Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50011492 |
| Type | CO-63A-FS-440V-4P-11H-IP67-K04-C03 |
| Material | Plastic |
| Current | 63 A |
| Voltage max. (V) | 440 V |
| Protection class | IP67 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| plug insert | CEE |
| Clock face position | 11h |
| Terminals/poles | 3-pole + E |
| Weight | 0,91 kg |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: Contact: highly heat resistant contact carrier Connection technology: Screw terminals frame terminals, with rubberised grip area SoftCONTACT cable gland and sealing strain relief and protection against kinking enclosure with thread lock two safety slides |
|