Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50012844 |
| Type | 1009/3x40/1953 |
| Material | Brass |
| Material globe/diffuser | Glass |
| Globe colour | Clear |
| Wattage | 120 W |
| Power^ | 3 x 40 W |
| Voltage max. (V) | 230 V |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Outdoor |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Lampholder | E27 |
| Number of lampholder | 3 ST |
| Lightsource | Incandescent lamp |
| Lightsource incl. | No |
| Sector | 360° |
| Mounting | Upside |
| External dimensions LxWxH | 225x147mm |
| Weight | 4,78 kg |
| Tariff number | 94051990 |
| Equipment: - Fresnel lens, clear - Connection thread R1 1/4" |
|