Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50015717 |
| Type | PH-SSF-16-WT |
| Voltage | 250 V |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP44 |
| Material | Thermoplastic |
| External dimensions LxWxH | 85x85x5,5mm |
| Socket insert | SCHUKO |
| Terminals/poles | 2-pole + E |
| Weight | 0,11 kg |
| Colour | Pure white, similar RAL 9010 |
| Mounting | Recessed mounting |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: - crushproof - with full cover plate |
|