Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50015720 |
| Type | PH-SSS-16D-WT |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP54 |
| Material | Thermoplastic |
| External dimensions LxWxH | 137x82x55mm |
| Socket insert | SCHUKO |
| Terminals/poles | 2-pole + E |
| Weight | 0,26 kg |
| Colour | Grey white similar to RAL 9002 |
| Mounting | Surface mounting |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85366990 |