Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50101100 |
| Type | PH-SP16 SCHUKO-plug - ME |
| Material | Plastic |
| Voltage | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP44 |
| plug insert | SCHUKO |
| Terminals/poles | 2-pole + E |
| Colour | Grey white similar to RAL 9002 |
| Weight | 0,06 kg |
| Tariff number | 85366990 |