Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50105594 |
| Type | TKL-Lumius-Flex-30135DIM-SUNNEX |
| Wattage | 4 W |
| Power^ | 1 x 4 W |
| Voltage | 36 V |
| Voltage min. (V) | 12 V |
| Voltage max. (V) | 36 V |
| Type of Voltage | DC |
| Protection class | IP20 |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Bulb shape | reflector |
| Colour temperature | 4300 K |
| Average lamp durability | 75000 h |
| Mounting | Desktop |
| External dimensions LxWxH | 970x60x68mm |
| Type of switch | On-Off, 2-pole |
| Colour | Black |
| Weight | 1,2 kg |
| Remarks: LED Chart table light - Lumius Flex Light source: LED 4W inclusive and dimmable Color Rendering Index: CRI 93 Base: Equipped with four mouting holes Power Switch and Rotary Dimmer placed in the base Cable length: 2 m Arm length: 700mm Lamp head with joint |
|