Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50110391 |
| Type | TKL 14 - flex arm |
| Wattage | 14 W |
| Power^ | 1 x 14 W |
| Voltage | 230 V |
| Voltage min. (V) | 220 V |
| Voltage max. (V) | 240 V |
| Type of Voltage | AC / DC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP20 |
| Operational areas | Indoor work space |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Bulb shape | tube |
| Colour temperature | 5000 K |
| Luminous flux | 1800 lm |
| Mounting | Desktop |
| Colour | Black |
| Weight | 1,5 kg |
| Tariff number | 94051990 |